UNIAPAC-HÍREK
A UNIAPAC kezdeményezésére 2016 novemberében 500 keresztény vállalatvezető gyűlt össze a Vatikánban hogy olyan megoldásokon gondolkodjon, amelyek egy befogadóbb (inkluzívabb) gazdaság előmozdítását célozzák. A konferencián az alábbi három cél fogalmazódott meg:
1. A munka átalakításának a tervezése és befolyásolása ;
2. Innovatív és befogadó vállalati modellek támogatása világszerte és a legjobb gyakorlatok megosztása;
3. A vállalatvezetők jövő generációjának a XXI. század nagy kihívásaira való felkészítése.
Az UNIAPAC-hálózat örömmel továbbítja a 2. és a 3. célkitűzés megvalósítása érdekében kidolgozott javaslatot: Inclusive Entrepreneur Awards címmel nemzetközi versenyt hirdetünk amelyen példaértékű inkluzív (befogadó) üzleti/vállalati modellek vesznek részt.
A verseny célja azon kiváló projektek elismerése amelyek fenntartható gazdasági modellt mutatnak be és egyben pozitív környezeti vagy társadalmi hatásuk van, így hozzájárulnak az emberi méltóság tiszteletben tartásához és a közjóhoz.
Hisszük, hogy a vállalatok dinamizmusuk és rugalmasságuk révén, innovációs kapacitásuknak és szellemi mozgósító erejüknek köszönhetően az emberiség problémáinak legtöbbjére megoldást nyújthatnak.
A konferencián több nemzeti tagszervezet jelezte, hogy közvetlenebbül is bekapcsolódna a nemzetközi projektekbe. Erre a versenyre minden nemzeti tagszervezet küldhet jelölteket és részt vehet a kiválasztási folyamatban:
- a verseny helyi szinten indul, a projektek kiválasztását nemzeti zsűri végzi (2018. január);
- ezt követően 4 regionális döntő lesz Latin-Amerikában, Afrikában, Ázsiában és Európában (2018. június);
- végül egy nemzetközi döntő után a nemzetközi díjakat a UNIAPAC Világkongresszusán adják át 2018 októberében.
Jelenleg a verseny tervezése folyik, a következő hónapokban folytatjuk a tájékoztatást.
Őszinte barátsággal,
***
A Uniapac International 2016-ban aktívan résztvett a nemzeti tagszervezetek és olyan nemzetközi szervezetek kezdeményezéseiben mint az Igazságosság és Béke Pápai Tanácsa, a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO), az UNESCO, katolikus egyetemek, illetve más partnerek a magánszektor, és a civil társadalom részéről.